למידע נוסף:
1-700-70-74-78

אלרגיה אביבית

אביב הגיע, אלרגיה גם!

תופעת האלרגיה נפוצה במיוחד בעונות המעבר. האלרגיה מתבטאת, לרוב, בתסמינים של אדמומיות בעור, עודף הפרשות ריריות מהגוף, אדמומיות בעיניים ודמע מוגבר. מה הן הסיבות המעוררות תגובות אלרגיות? ואיך מתמודדים עם אלרגיה?

למה דווקא באביב?
עונת האביב והפריחה, עם כל יופייה, מאופיינת גם באלרגיות. הנפוצה והשכיחה ביותר היא קדחת השחת. בעונת הפריחה האוויר מתמלא באבקנים וחלקיקי פריחה הנישאים באוויר. חלקיקים אלו נדבקים לעור, נכנסים לעיניים וחודרים אל דרכי הנשימה.

האלרגיה היא למעשה תגובה של מערכת החיסון, אשר מתייחסת לחלקיקים אלה כפולשים. מערכת החיסון משגרת נוגדנים שתוקפים את האלרגנים ומשחררת לדם היסטמינים. אבל היסטמינים מעוררים גם נזלת, עיניים מגרדות וגרד בעור.

איך מתמודדים עם אלרגיה?
בהיעדר זיהוי ודאי כי התסמינים הם תופעה אלרגית ולא תסמיני מחלה, פנו לחוות דעת וייעוץ רפואי בלבד!
כשיש אלרגיה, הגוף נמצא במצב של רגישות יתר, הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית. לכן חשוב להקל עליו ככל האפשר. להלן כמה המלצות להקלה על הגוף בזמן אלרגיה:

  • הימנעות מרחצה במים חמים מדי – הם עלולים לגרות את העור ולייבשו.
  • סבונים ללא SLS – סבונים מייבשים את השומן הטבעי של העור, ובעת אלרגיה, כאשר העור מגורה, ייבושו יכול להחריף את תחושת אי הנוחות. לכן מומלץ להשתמש בסבונים ללא SLS.
  • שימוש בקרם לחות על בסיס מים – משום שהוא נספג במהירות בעור, מאזן את רמת הלחות בעור ושומר עליה, ומרקמו הקליל אינו מכביד על הגוף.
  • מקלחות תכופות – בכל פעם שאתם חוזרים הביתה, חשוב להחליף את הבגדים ולשטוף את הגוף מכל האלרגנים שאספתם בחוץ.
  • ייבוש הבגדים במייבש כביסה – לניקוי עמוק יותר של הבד מחלקיקי פריחה. וכמובן, ייבוש במתלה כביסה פתוח לאוויר ובאביב, האוויר נושא אלרגנים.
  • שימוש במקדם הגנה SPF – השימוש במקדמי הגנה חובה, גם בעונת המעבר, כמובן, אך כעת גם למניעת פיגמנטציה באזורים שניזוקו כתוצאה מהאלרגיה.
  • טיפוח לגברים – שימוש באלכוהול על עור מגורה מייבש את העור ועלול להחריף את מצבו. לכן מומלץ להחליף את האפטר-שייב בקרם לחות על בסיס מים.

צור קשר

מצטרפים לקהילת תפוח

ונהנים מ-10% הנחה על כל המוצרים באתר כבר בקנייה הקרובה.

דילוג לתוכן