למידע נוסף:
1-700-70-74-78

כסיסת ציפורניים - אפשר להיפטר מזה ?

כסיסת ציפורניים היא פעולה לא רצונית, העלולה לפגוע לא רק באסתטיקה של הידיים, אלא גם לגרום לפציעת העור המגן על הציפורניים (קוטיקולה).  

מחקרים מעריכים כי 30% מהילדים שגילם 10-7 כוססים ציפורניים, ו-40% מהמתבגרים. התופעה של כסיסת הציפורניים בקרב ילדים מתחילה לרוב בגיל 4-3, שבו הקשרים החברתיים מתחילים לתפוס חלק משמעותי בחייהם.

סכנת זיהום: בעת כסיסת הציפורניים נוצר פתח הזמין לכניסתםשל חיידקים וזיהומים שיצריכו טיפול אנטיביוטי. הסכנה מזיהום נובעת גם מהכנסתן של אצבעות לא נקיות לחלל הפה. הכנסת האצבעות לפה מגדילה את הסיכויים למחלות וזיהומים, בפרט בקרב ילדים.

כסיסת ציפורניים בקרב אנשים בוגרים מהווה כ-20% מכלל האוכלוסייה. מעבר למראה חסר האסתטיקה של הכסיסה, לזיהומים ולדלקות, נוספת גם תדמית של אדם לא רגוע, חרד ולחוץ. דימוי שלילי זה הוא כעקב אכילס בקרב אנשי עסקים או מנהלים. בארגונים גדולים, פוליטיקאים וכד'. חשוב מאוד לטפל בהרגל זה ולנסות להפסיקו כבר בגיל צעיר, אחרת הרגל זה עלול ללוות עד לבגרות.

למה כוססים ציפורניים ?

חרדה, מתח, בדידות וחיקוי של חבר משפחה, הם עיקר הסיבות שבגללן פעולת הכסיסה מתרחשת.  בקצה הציפורן אין עצבים, וכשתשומת הלב מוקדשת למשהו אחר אפשר לא להרגיש שכוססים ציפורניים. מכאן שכסיסת ציפורניים היא פעולה לא רצונית, המתרחשת כשהכוסס אינו מודע לכך.

לכן פיתחנו עבורכם את מונע הכסיסה. כאשר הכוסס מכניס את היד לפה, מייד הטעם המריר והלא נעים, מזכיר לו שהוא כוסס. שימוש רציף במוצר מקשר בין כסיסת ציפורניים לטעם לא נעים בפה וכך מפסיק את הכנסת הידיים לפה.

איך מטפלים בתופעת כסיסת ציפורניים?

גמילה מכסיסת ציפורניים קשה בהרבה מגמילה מכל הרגל אחר, שכן הכוסס אינו חש בכך שהוא פועל בצורה זו ואינו מודע לכך. לכן מורחים על גבי הציפורניים, פעמיים ביום את מונע הכסיסה מבית תפוח. הטעם הלא נעים בפה מסייע להימנעות מפעולת הכסיסה האוטומטית, ולאורך זמן מסייע לכוסס להתרגל לא להכניס ידיים לפה.

צור קשר

דילוג לתוכן