⚪ משלוח חינם ברכישה מעל 299 ש”ח! ⚪

גזים אצל תינוקות, גזים לתינוק, מה ניתן לעשות?

קוליק היא תופעה של גזים בתינוקות. התופעה נפוצה בקרב אחד מכל שלושה תינוקות, החל מהשבועות הראשונים לחייהם. המשימה הקשה שבהתמודדות גוררת תסכול רב בקרב ההורים. 
גזים לתינוק ניתנים להרגעה, אך קודם קצת רקע כללי ועיקרי הדברים.
גזים לתינוק 

איך מזהים קוליק ?

התופעה השכיחה, קוליק (colic), מפירה את מנוחתו של התינוק ומתאפיינת בבכי עז וחוסר מנוחה:

לאורך השנים נחקרה תופעת הגזים בקרב תינוקות על ידי מומחים רבים, אולם טרם גובשה אבחנה רפואית חד משמעית הקובעת מה הם הגורמים העיקריים לגזים בתינוקות. עם זאת, ההנחה הרווחת היא כי כאבי קוליק אצל תינוקות נוצרים כתוצאה ממספר סיבות:

כיצד מרגיעים ומטפלים בכאבי קוליק? (גזים לתינוק).

הדרך הטובה ביותר להרגעה ולטיפול בכאבי בטן בקרב תינוקות, היא באמצעות תמצית צמחים  100% טבעית, בשל גופו הרגיש של התינוק בחודשיים הראשוניים להולדתו. טיפות נגד גזים לתינוקות בחודשיים הראשונים להוולדם אינה יכולה להכיל אלכוהול, סוכר וחומרים משמרים. 

צמחים המסיעיים בטיפול בגזים בתינוקות: 

מליסה רפואית (Melissa officinalis)  צמח מרפא המשמש להרגעה ולטיפול בבעיות במעי,  מרגיע עיוותים בקיבה ומפיג גזים. מתאים לטיפול בגזים ועיוותי קיבה בקרב תינוקות. 

שומר (Foeniculum vulgare) מטפל במגוון בעיות עיכול, גזים לתינוק וכאב בטן ואנטי דלקתי. 

שמן אניס (Pimpinella anisum) בעל תכונות של הרגעת עיוותי קיבה ושיפור תהליכי עיכול. 

טיפות טבעיות נגד גזים לתינוקות, קוליקל, היא תמצית צמחים אשר פועלת באופן סינגרטי וניספגת ביתר קלות בגוף התינוק. תמצית קוליקל מכילה מליסה המשככת כאבים, מנטה המקלה על עיוותים במערכת העיכול ושומר השומר על מערכת העיכול ותפקודה. המוצר גם  בעל תו vegan friendly וכשרות בד”צ .  

מתן תמצית טבעית “קוליקל” (Colical ) מבית תפוח לתינוקך תשיב את הרוגע לילדך וגם לעצמך. תמצית הצמחים 100% טבעית ללא אלכוהול, ללא סוכר, ללא חומרים משמרים וללא תופעות לוואי.

דרכי התמודדות עם תופעת גזים לתינוק:

  1. החלפה תכופה של צדדי ההנקה – השומן בחלב האם נמצא בסוף ההנקה, ונקרא “חלב אחורי” (Hindmilk). יניקה ללא השומן מובילה לתזונה דלת שומן ולהנקה מרובה. קיבת התינוק מתרוקנת מהר מאוד במצב זה, ותזונתו מכילה כמות גדולה של לקטוז הגורמת לגזים.

פתרון: להניק עד שהתינוק מתנתק או נרדם, במקום למדוד זמן בהנקה.

2. הקפדה על הוצאת אוויר (גרעפס) לפני האכילה ואחרי האכילה. החזקת התינוק כאשר הבטן שלו נשענת על הכתף שלכם תוך כדי ליטוף והרגעה. 

הרגעת התינוק:

  1. אחיזת התינוק בתנוחת “נמר על עץ” מניחים את התינוק על האמה כשהפנים מופנות כלפי מטה. היד יוצרת לחץ על הבטן. 
  2. הרמת הרגליים אל הבטן – השכבת התינוק על הגב והקירוב הרגליים אל הבטן משחררת את הגזים הלכודים בבטן ומרגיע את התינוק. 
  3. עיסוי הבטן – עיסוי הבטן בתנועות מעגליות בכיוון השעון. 
  4. כאבי קוליק נפוצים בשעות אחר הצהריים והערב. לכן אנו ממליצים לעשות אמבטיות חמות לתינוק כי בכוחן לסייע רבות ולהרגיעו.

מומלץ לעטוף את התינוק בחיתול בד (כותנה) ולהכניסו למים עטוף. פעולה זו מדמה את התחושה ברחם, עטוף בתוך מים. אפשר להוסיף צליל של מים זורמים כדי להגביר את תחושת הרוגע.

חשוב להניח את התינוק באמבטיה בצורה בטוחה, תוך השגחה מלאה.

חשוב מאוד לזכור שבתקופה זו התינוק מסגל לעצמו הרגליים ראשוניים. לכן אנו פחות ממליצים ליצור אצלו התניה של הרגעה בעזרת תנועה, כלומר איננו ממליצים להרגיע תינוקות בנדנוד, נענוע, קפיצה על כדור וכד’. משום שהקוליק יעבור עם הגיל, אולם התינוק יישאר עם הרגלי הירדמות בתנועה. התינוק יכול להסתגל להרגיע את עצמו בישיבה רגועה ובצליל, למשל בשירה, תוך ליטוף עדין של גופו. בהתחלה זה אולי ייקח יותר זמן, אך בהדרגה התינוק יסגל הרגלי הירדמות תקינים וזה מומלץ לטווח הרחוק.

חברת תפוח

חברת תפוח טכנולוגיות טבעיות מתמחה בפיתוח מוצרים דרמטולוגיים טבעיים ותכשירים על בסיס צמחי מרפא טיפוליים עבורך ועבור ילדך, ושמה לעצמה למטרה להעמיד לרשותך פתרונות טבעיים ובטוחים שיסייעו בניהול אורח חיים בריא וטבעי יותר.

אולי יעניין אותך גם המאמר: “שיקום הגוף לאחר לידה” 
ליצירת קשר לשאלות – 0526993081

עגלת קניות0
There are no products in the cart!
דילוג לתוכן