למידע נוסף:
1-700-70-74-78

גזים אצל תינוקות

גזים אצל תינוקות:

גזים נפוצים אצל תינוקות. התופעה נפוצה בקרב אחד מכל שלושה תינוקות, החל מהשבועות הראשונים לחייהם. המשימה הקשה שבהתמודדות גוררת תסכול רב בקרב ההורים.

התופעה השכיחה, קוליק (colic), מפירה את מנוחתו של התינוק ומתאפיינת בבכי עז, חוסר מנוחה, פנים אדומות, אגרוף הידיים וקירוב הרגליים לבטן. ברוב המקרים התופעה מתגברת בשעות הערב והלילה.

 

לאורך השנים נחקרה התופעה על ידי מומחים רבים, אולם טרם גובשה אבחנה רפואית חד משמעית הקובעת מה הם הגורמים העיקריים לגזים בתינוקות. עם זאת, ההנחה הרווחת היא כי כאבי קוליק אצל תינוקות נוצרים כתוצאה ממספר סיבות: חוסר בשלות של מערכת העיכול, בליעת אוויר בזמן האכילה, דפוסי אכילה וזמנים משתנים של הארוחות, רגישות ללקטוז, אי סבילות לפרוטאינים (חלבון), מחסור בחיידקים טובים המסייעים בעיכול וכן היווצרות גזים "כלואים" במעיים.

הגורמים לגזים בתינוקות colic

חוסר בשלות של מערכת העיכול – מתן תמצית טבעית "קוליקל" (Colical ) מבית תפוח לתינוקך תשיב את הרוגע לילדך וגם לעצמך. תמצית הצמחים 100% טבעית ללא אלכוהול, ללא סוכר, ללא חומרים משמרים וללא תופעות לוואי.

תמצית הצמחים פועלת באופן סינגרטי וניספגת ביתר קלות בגוף התינוק. תמצית קוליקל מכילה מליסה המשכת כאבים, מנטה המקלה על עיוותים במערכת העיכול ושומר השומר על מערכת העיכול ותפקודה. המוצר גם  בעל תו vegan friendly וכשרות בד"צ .  

דרכי התמודדות:

1. החלפה תכופה של צדדי ההנקה – השומן בחלב האם נמצא בסוף ההנקה, ונקרא "חלב אחורי" (Hindmilk). יניקה ללא השומן מובילה לתזונה דלת שומן ולהנקה מרובה. קיבת התינוק מתרוקנת מהר מאוד במצב זה, ותזונתו מכילה כמות גדולה של לקטוז הגורמת לגזים.

פתרון:

    • להניק עד שהתינוק מתנתק או נרדם, במקום למדוד זמן בהנקה.
    • מי ששואבת, מומלץ לשאוב חלב בסיום הנקה. לא רק כדי להגביר את זרימת החלב, אלא גם לשאוב את החלב האחורי שנשאר בשד.

2. אי סבילות לפרוטאינים (חלבונים) – הפרוטאינים המוכרים ביותר הם מוצרי חלב פרה

פתרון: אי סבילות לפרוטאינים מחייבת שינוי בתזונה והפסקת צריכתם של מוצרי חלב.  חשוב להיוועץ ברופא המטפל טרם הפסקת השימוש.

3. בליעה עודפת של אוויר – בליעה מרובה של אוויר בעת האכילה וכן בכי מובילים ללכידת גזים במעי.

פתרון: כאשר התינוק שוכב על הגב, יש לכופף את ברכיו אל הבטן ולשחרר. פעולה זו תסייע לו לשחרר את הגזים דרך פי הטבעת.

הרגעת התינוק:

כאבי קוליק נפוצים בשעות אחר הצהריים והערב. לכן אנו ממליצים לעשות אמבטיות חמות לתינוק כי בכוחן לסייע רבות ולהרגיעו.

מומלץ לעטוף את התינוק בחיתול בד (כותנה) ולהכניסו למים עטוף. פעולה זו מדמה את התחושה ברחם, עטוף בתוך מים. אפשר להוסיף צליל של מים זורמים כדי להגביר את תחושת הרוגע.

חשוב להניח את התינוק באמבטיה בצורה בטוחה, תוך השגחה מלאה.

חשוב מאוד לזכור שבתקופה זו התינוק מסגל לעצמו הרגליים ראשוניים. לכן אנו פחות ממליצים ליצור אצלו התניה של הרגעה בעזרת תנועה, כלומר איננו ממליצים להרגיע תינוקות בנדנוד, נענוע, קפיצה על כדור וכד'. משום שהקוליק יעבור עם הגיל, אולם התינוק יישאר עם הרגלי הירדמות בתנועה. התינוק יכול להסתגל להרגיע את עצמו בישיבה רגועה ובצליל, למשל בשירה, תוך ליטוף עדין של גופו. בהתחלה זה אולי ייקח יותר זמן, אך בהדרגה התינוק יסגל הרגלי הירדמות תקינים וזה מומלץ לטווח הרחוק.

חברת תפוח

חברת תפוח טכנולוגיות טבעיות מתמחה בפיתוח מוצרים דרמטולוגיים טבעיים ותכשירים על בסיס צמחי מרפא טיפוליים עבורך ועבור ילדך, ושמה לעצמה למטרה להעמיד לרשותך פתרונות טבעיים ובטוחים שיסייעו בניהול אורח חיים בריא וטבעי יותר.

מאמר: "שיקום הגוף לאחר לידה

צור קשר

דילוג לתוכן